نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اخلاق بد همسر و چگونگی برخورد من در زندگی

939
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48595
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اخلاق بد همسر و چگونگی برخورد من در زندگی

با سلام.خانمی ۳۶ساله هستم.۷ساله ازدواج کردم و یک فرزند ۵ساله دارم.سال اول ازدواجمون به علت وامهایی که شوهرم داشت ازم خواست تا خرج خودم رو خودم بدم.من کار پاره وقت داشتم.خانواده ام خرج لباسم رو میدادند و من دانشجو هم بودم.باردار بودم که بداخلاقی همسرم به اوج خودش رسیده بود.دائم دعوا داشت سر دکتر رفتن سر داروهایی که دکتر به من میداد.میگفت چرامادرای ما اون زمان دکتر نمیرفتند دارو نمیخوردن چرا تو باید دکتر بری و از این حرفا که البته بیشتر هم سر این بود که نمیتونست تحمل کنه پول داره خرج میشه.باردار بودم که ی شب تشنج کرد و تا الان هم گاهی ادامه داره این تشنج ها.میگفت مجرد بودم اصلا مشکلی نداشتم.وقتی تشنج میکنه تا چند وقت خوش اخلاقه و میگه عذاب وجدان دارم به تو هم فشارواسترس وارد میشه.سر همین مشکل صرعش مایل به کارکردن زیاد نیست.مغازه داره و گاهی در ماه دومیلیون هم فروش نداره.حاضر نیست حتی دنبال کار بگرده.من بعد ی مدتی کار تمام وقت پیدا کردم.تا مدتها دعوا میکرد که باید تو خرج خونه رو بدی چون من میخوام پولام رو جمع کنم به آرزوهام برسم. از اونجایی که همه کارهای خونه با من بود و هر چیزی که داشتیم اون زمان به نام شوهرم بود گفتم هر وقت حاضر شدی همه کارها رو انجام بدی و همه چیز رو به نام من بزنی اون موقع من خرج خونه رو میدم.که دیگه بیخیال شد.البته از پول یارانه و پول اجاره یک واحدآپارتمان که دادیمش کرایه بیشتر خرج میکنه.خرج بچه با خودمه.ماشین رو نه حاضره بنزین بزنه نه اگه خراب بشه پولی بابتش میده.میگه ماشین باید با تو باشه خرجش.تا میگم تو هم باهاش بیرون میری قهر میکنه
    با خانواده خودش هم بداخلاقه.با خواهر و برادراش قهره.باپدر مادرش دعوا کرده که دوسالی قطع ارتباط بودیم.تو جمع ها اگه کسی خلاف حرفش چیزی بگه عصبانی میشه با تندی برخورد میکنه براش هم مهم نیست اگه چیزی میگه طرف مقابل ناراحت میشه.
    خسته شدم هرجایی میرم بابرخورداش دعوا راه میندازه همه تا از دور میبیننش میگن وای فلانی اومد الان دعوا میکنه یا بعضیا بهم میگن خداصبرت بده.اما بهش که میگم بی فایدست فقط با طرف مقابل لج میفته و کلا حق رو همیشه به خودش میده.میگم نمیشه که همه بد باشن فقط تو خوب باشی.میگه من با تو که خیلی خوبم!!میگم دقیقا از چه نظر.مسافرت آنچنانی میریم هدیه برام میخری محبت میکنی؟چی داری؟میگه چون معتاد نیستم و کتک نمیزنم پس آدم خوبیم!!اصلا نمیشه بهش انتقاد کنم سریع جبهه میگیره و قهر میکنه و تا چند روز حرف نمیزنه.اصلا حاضر نیست ریالی برای من خرج کنه میگه خودت پول داری.خب من نمیدونم باید چکار کنم؟برای آرامش روح خودم چه کاری هست که من باید انجام بدم؟گاهی بیخیال میشم که از نظر مالی روش نمیتونم حساب کنم، تصمیم دارم اصلا هیچی بهش نگم تا دعوانشه.راه حل درست چیه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اخلاق بد همسر و چگونگی برخورد من در زندگی

سلام به شما دوست عزیز
    ببین عزیزم در هرصورت بهتر بود که در زمان ازدواج به شرایط مالی و دیدگاه های همسرتان در مورد زندگی مشترک و دیدگاه های مالی توجه بیشتری می کردید چون بسیاری از این مسائل با ازدواج کردن شدت بیشتری هم پیدا می کند.
    در زمان فعلی با توجه به توضیحات شما نیاز است که بعد شخصیتی و رفتاری همسرتان مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم به ایشان کمک کنیم تا بتوانند مسیر ارتباطی بهتری را تجربه کنند . اما اگر ایشان به مشکلات رفتاری و ارتباطی خود با شما و دیگران بینش نداشته باشند خب در این حالت احتمالا در مورد مسیر درمان هم مقاومت نشان می دهند و خب شما نیاز است که بتوانید در مورد مسیر زندگیتان تصمیم گیری بهتری داشته باشید .
    در هرصورت اگر بخواهید به زندگی مشتکرتان ادامه بدهید نیاز است که واقعیت رفتاری و شرایط شغلی همسرتان را بپذیرید و سعی کنید با تمرکز بر داشته های خودتان مسیر زندگیتان را بپذیرید و در مورد شرایط مالی هم خب حدود را مشخص کنید.
    ببین عزیزم شاید سکوت کردن از دعواها بتوانید جلوگیری کنید اما در هرصورت این مشکلات می تواند با هر اتفاقی مجدد تکرار شود تا زمانی که این مشکلات به صورت تخصصی درمان نشود.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48595
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اخلاق بد همسر و چگونگی برخورد من در زندگی

سلام و عرض احترام خدمت شما.در صحبت های اول ازدواج من واضح از ایشان پرسیدم در مورد خرج و مخارج خودم وایشان هم گفتن که خرج من با خودشونه در آینده.اما در این زمینه حرف راست رو نزدن متاسفانه و اصلا تفکرشون رو جور دیگه ای به من نشون دادند.در مورد مشاور و روانشناس هم دکتر اعصابی که تحت نظرش هستن ازشون خواسته واسه خوب نخوابیدنشون (شب اگه همسایه هاصداکنند تا صبح میگه خوابم نمیبره) مراجعه کنند.اما به خاطر مسائل مالی کلا مقاومت دارند در مقابل دکتر رفتن.میگه مشاور هم نمیام و من مشکل ندارم.اما میخواستم بهم بگید اگه قراره سکوت نداشته باشم خودم چه کاری انجام بدم؟
    مسائل مالی رو که حرف زدیم و من همه حقوقم تقریبا بابت وامهاوخرج خودم و بچه میره.هر چیزی خونه نداشته باشیم نمیخرم تا مجبور بشه بخره,به همین علت گاهی تا چند ماه اون جنس خریداری نمیشه.البته قبلا من خیلی مشارکت میکردم در خرید.اما چون قدردان نبودند کلا خرج کردن برای خونه رو کنار گذاشتم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد